Szukaj
Ostatnio przeglądane
Westerplatte 1939. Przed szturmem jak...
Najpełniejsze źródło poznania teorii...
Drugi tom nut Yiddishland.
Monika Osiecka’s Mirror Fragments is a fascinating record of a woman’s experience, an artist’s self-reflection. It is an intimate diary composed of words, sculptures, and the author’s own photographs.
Fragmenty lustra Moniki Osieckiej to fascynujący zapis kobiecego doświadczenia i autorefleksji artystki. Intymny dziennik zbudowany ze słów, prac rzeźbiarskich i autorskich fotografii.
Jedno dzieło, najwyższej europejskiej klasy i o wyjątkowym przesłaniu politycznym i kulturowym – pomnik nagrobny Władysława Jagiełły z katedry na Wawelu – stało się punktem wyjścia rozległych studiów nad kulturą umysłową i artystyczną wczesnego odrodzenia.
Wydanie edytorskie jednej z najpiękniejszych gdańskich ksiąg rękopiśmiennych wraz z opracowaniem naukowym i zarysem działalności bractwa bułkarzy i ciastkarzy Królewskiego Miasta Gdańska.
Polsko - niemiecki kalendarz wydany z okazji osiemdziesięcioletniej rocznicy urodzin Güntera Grassa.
Klasyczna rozprawa o rozwoju sztuki abstrakcyjnej autorstwa wybitnego rosyjskiego malarza, twórcy suprematyzmu.
Najsłynniejsze fragmenty utworów i wypowiedzi Gombrowicza, fotografie i dokumenty w formie kalendarza.
Utrzymana w tradycji czarnego humoru, pełna zagadek opowieść o fikcyjnej osiemnastowiecznej wizjonerce.
Najnowsze i najpełniejsze w Polsce kompendium wiedzy o sztuce współczesnej.
Bibliofilska publikacja poświęcona parkowi, który Krzysztof Penderecki stworzył wokół dworku w Lusławicach. Dwie wersje językowe: polska i angielska.
Drugi tom Poetyki komiksu ukazuje ten gatunek artystyczny poprzez specyficzną dla niego relację między słowem i obrazem. Książka analizuje przykłady komiksów z różnych krajów, epok i stylów.
Historia komiksu w XX wieku i jej związki z literaturą oraz sztukami plastycznymi, napisana przez najwybitniejszego polskiego znawcę komiksu. Bogaty wybór ilustracji..
Związany z dadaistami i surrealistami, Bellmer zasłynął swoją Lalką, ni to manekinem, ni rzeźbą, ucieleśniającą pragnienia i fascynacje kobiecym ciałem. Najpełniejsza polska publikacja o Bellmerze.
Archetyp japońskiego teatru - no - jest szczególnym doświadczeniem źródeł: paradygmatem aktora, modelem metafory, pierwotną wersją estetyki. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, których fascynuje kultura orientalna.
„Takiej książki jeszcze nie było! Bo to nie tylko piękne i dowcipne historyjki słowne i obrazkowe. One naprawdę oddają ducha surrealizmu”. / Małgorzata Baranowska, „Gazeta Wyborcza”/
Architektura wspólnoty to manifest architektury opartej na rozsądku i tradycji, skoncentrowanej wokół człowieka i utrwalającej cywilizacyjny dialog między budowlą a żywą przestrzenią.
„Wybrane strony to dla mnie jedno z najważniejszych dzieł, jakie się w Polsce ukazały od odzyskania wolności” Wojciech Karpiński
Projektowanie graficzne jest dziś skomplikowaną i złożoną dyscypliną. Oprócz kreacji wizualnej wiedzionej intuicją, ale kontrolowanej funkcją i wewnętrzną logiką formy, na projekt mają wpływ różne dyscypliny.
„Kluczem do opublikowanych w książce tekstów jest historia mojego życia. Pisałam je jako krytyk sztuki i odnoszą się one do sztuki, jednak nie tylko”. Anka Ptaszkowska
Bogato ilustrowana monografia komiksu jako specyficznego zjawiska w kulturze XX wieku.
Tom Promieniowanie prezentuje starannie przemyślany wybór rysunków Zbigniewa Herberta.
Noc seksualna to wspaniały i tajemniczy album Pascala Quignarda, składający się z setek reprodukcji dzieł sztuki Zachodu i Wschodu od czasów najdawniejszych do współczesnych oraz z autorskiego tekstu laureata Nagrody Goncourtów i Nagrody Akademii Francuskiej.
Bogato ilustrowana monografia życia artystycznego na Wybrzeżu w latach 1945 - 2000. Sylwetki i prace czołowych twórców.
Reprint wydanej w roku 1931 roku sztuki Leona Schillera, złożonej z najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Dwujęzyczna, bogato ilustrowana edycja tekstów awangardowych twórców dwudziestolecia, piszących w języku jidysz.
Jubileuszowe wydanie obszernego wyboru rysunków popularnego gdańskiego satyryka.
Oniryczna, mroczna opowieść zbudowana z dwustu rysunków, zapełniona "duchami" uskrzydlonymi stronicami książek.